Av Tüfeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Av Tüfeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel avcılar tüfek bakımına çok önem verir ve ava her çıktığında bu bakımı yapar. Avdan döndüğünde tüfek temizliği ve bakımı büyük önem arz eder. Saçma, fişek gibi yanıcı maddelerin kalıntı ve tortularının silahın kullanımı halinde kanallarda birikim oluşturduğu ve hemen temizlenmesinin daha kolay olduğu düşünüldüğünde ava çıkıldıktan sonra mutlaka temizlik yapılmalıdır.

Tüfek temizliği ve bakımı için av malzemeleri satışı yapan firmalarda özel malzemeler bulunur. Kalıntıları arındırıcı özel sıvılar, temizleme bezleri ve çok daha fazlasını av malzemeleri temin ettiğiniz yerden almanız mümkün. Bakıldığı zaman pek çok çeşit ürünün bu anlamda meraklılarına sunulduğu görülmektedir. Av tüfekleri temizlik ve bakımında ürün temin etmeniz gerekebilir.

Temizlenecek bölümler tüfekte fişek yatağı, silah mekanizması, tetik kilidi, emniyet kilidi, dipçik ve kundak bölümleridir. Bahsedilen bölgelerde belirli kullanımlar sonrası birikintiler, kirlenmeler oluşur. Bu birikintilerin temizlenmemesi halinde silah tutukluk ve daha kötü sonuçlarla karşılaştırabilir. Her zaman için av tüfeklerinin bakım ve temizliğine dikkat etmek gerekir. Bu anlamda doğru zamanda yapılacak bakımlar tüfeğin ömrünü de uzatır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Heets Sigara Zararlı Mı?

Iqos Heets Sigara Zararlı Mı?

Metpor ile Tasarruflu Yapılar

Metpor ile Tasarruflu Yapılar

Profesyonel Mutfak Gereçleri

Profesyonel Mutfak Gereçleri

Estetik Bir Görüntü İçin Transparan Cephe

Estetik Bir Görüntü İçin Transparan Cephe

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir