Amerika Güncel Paylaşım Sitesi

Amerika Güncel Paylaşım Sitesi

Amerika hakkında merak ettiğiniz tüm konuları sitemizde bulabilirsiniz. Kullanıcılarımıza en doğru bilgiyi sunmak için doğruluğu kanıtlanmış yazılarımızı ücretsiz olarak sunuyoruz.

Amerika içerik sitemizde aradığınız tüm detayları bulabilirsiniz. Amerika’da eğitim ve kültürel değişim programları ve çok daha fazlası sizleri bekliyor. Amerika ile alakalı tüm gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz. Paylaşımlarımızın tamamını ücretsiz olarak elinizin altına getiriyoruz. Amerika ile ilgili bilgi içeriklerine günün her saati ulaşabilirsiniz Amerika hakkında ekonomi, spor, gündem veya diğer kategorileri kolayca inceleyebilirsiniz.

E2 Vizesi Genel Bilgiler

Amerika’da yer alan birçok vize programından biri olan E-2 vizesi bu ülkede yatırım yapıp çalışma izni almak isteyen yatırımcılara sunuluyor. Bu vizenin alınabilmesi için belirli şartlar bulunur. Bu şartlar;

  • Yatırımcının bağlı bulunduğu ülke ile ABD arasında anlaşması olmalı,

  • Yatırımcının ABD’de yeni bir şirket açmalı,

  • Yatırımcının ABD’ye yatırım yaptığı şirketi geliştirmesi gerekir.

Amerika E-2 yatırımcı vizesi sahipleri ve 21 yaşından küçük çocukları ülkede yaşama hakkı elde ediyor.E-2 vizeleri onaylandığı takdirde başvuru sahibi iş hayatına başlayabilir. E2 vizesi sahibinin eşi, I-765 formu ile çalışma izni başvurusu yapabilir. E-2 Amerika yatırımcı vizesine başvurmak için uzman şirketlerden yardım alabilirsiniz.

EB5 Vizesi Ne Demektir?

Yabancı yatırımcılara Amerika’da yatırım yapma imkanı sunan EB-5 vize programı bizlere neler sunuyor? EB5 vizesi nedir? Amerika’da kalıcı oturum izni almak isterseniz E-5 vizesi almanız gerekir. Bu vize ile beraber yatırımcılar bir iş kurarak ülkede yaşayabilir. Başvuru gerçekleştirmek için;

  • İki yıl içinde en az 10 nitelikli Amerikan vatandaşına iş sağlamak,

  • ABD’de de en az 1 milyon dolar yatırım gerçekleştirmek gerekir.

Göçmen bürosu tarafından sunulan projeye yatırım yaparak hem istihdam sağlayabilir hem de bu ülkede yaşamaya başlayabilirsiniz. Başvuru gerçekleştiren Türk vatandaşları 12-18 ay içerisinde vizelerini alabilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Neden Önemlidir?

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Neden Önemlidir?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir